XBOX Konsolda Yeni Arayüz Tasarladı


xbox yeni arayüz

Microsoft konsollarda Xbox mağazası için yeni bir kullanıcı arabirimi (UI) tasarladı. Bildirildiğine göre “Mercury” olarak adlandırılan ve Microsoft’un Project xCloud dahil olmak üzere diğer projelerini tamamlayacak şekilde tasarlanan yeni kullanıcı arayüzü ilk kez Rus sitesi WinCommunity tarafından çevrimiçi olarak paylaşıldı. Bu paylaşımın ardından Windows Central tarafından da paylaşılan yeni arayüz kullanıcıların ilgisini çekecek gibi görünüyor.

Filtreler, ekran görüntüleri, incelemeler ve fragmanlar dahil olmak üzere mevcut mağazada zaten mevcut olan özellikler görünüyor. Microsoft’un Filmler ve TV tekliflerini de içeriyor.

Windows Central “Uygulama, Xbox (Beta) uygulamasından ve PC’deki yeni Xbox Game Bar’dan yuvarlatılmış köşeler, daha kalın bir yazı tipi ve tonlarca akrilik bulanıklık ile sağlam ipuçları alıyor” diyor. “UX her turda tamamen canlandırılıyor. Bu muhtemelen klinik olarak önceki deneyime göre daha eğlenceli hissediliyor.

Henüz yenilenen mağazanın konsollara ne zaman piyasaya sürüleceğine dair bir açıklama yok. Bunun Xbox One S, Xbox One X ve Xbox Series X dahil olmak üzere tam Microsoft konsol ailesine geleceği bildiriliyor. Xbox Alpha Ring programının bir parçası olarak test için zaten mevcut.

İlgili haberlerde Microsoft, Xbox Series X’in “en uyumlu yeni nesil konsol” olmayı nasıl planladığını ayrıntılı bir şekilde açıkladı. Bu oyunun ilerleyen saatlerinde piyasaya sürüldüğünde binlerce oyunun gelecek platformda geriye dönük uyumlulukla oynayabileceğini doğruladı. 

Xbox Wire için program yönetimi direktörü Jason Ronald, Xbox Wire’da yeni bir blog yazısı yazdı. Xbox One geriye dönük uyumluluk ekibinin halefinin aynı tür hepsi bir arada deneyimi sunmasını sağlamak için nasıl çalıştığını açıklıyor. Kullanıcıların eski ve yeni başlıklara erişmesi sağlanıyor. 

Ronald, “100.000 saatten fazla oynatma testi tamamlandığında, bugün Xbox Series X’te en büyük gişe rekorları kıranlardan kült klasiklerine ve hayranların favorilerine kadar binlerce oyun oynanabilir” diyor. “Team Xbox’ta birçoğumuz günlük konsolumuz olan Xbox Series X’te birincil konsolumuz olarak çalışıyor ve nesiller arasında geçiş yapmak sorunsuz.”