Valorant Rekabetçi (Dereceli) Modu Ne Zaman Gelecek?


valorant

Valorant’ın sıralama sistemi ve Rekabetçi modu lansman sırasında kaldırıldı. Yeni oyuncuların, oyuna adapte olabilmesi için verilen bu şans, beta döneminde oyunu oynayan test kullanıcıları ile aynı düzeye gelebilmesi için yine de yeterli olmayacak.

Valorant’ı kapalı beta döneminde oynama şansınız varsa, sıralama sisteminin ve Rekabetçi modunun sizlere tanıdığı ayrıcalıklarıyla biraz zaman geçirmiş olabilirsiniz. Yeni yayımlanan Valorant’ı yüklemek, Rekabetçi modun eksik olmasının muhtemelen bir sürpriz olduğunu görmek için güncelleme yapıyor. Şu anda oynayabileceğiniz tek mod, varsayılan derecesiz mod ve yeni eklenen Spike Rush’tır. Peki sıralamalı Valorant ne zaman çıkıyor? Peki neden Riot onu ilk etapta devre dışı bıraktı?

Valorant Rekabetçi Mod Ne Zaman Çıkacak?

Riot Games’in resmi açıklamalarına göre Valorant sıralama sistemi ve Rekabet modu lansmanın ardından “birkaç yama sonra” geri dönecek. Bunun ne kadar süreceğini bilmiyoruz, ancak Riot oldukça düzenli bir şekilde yeni yamalar yayınlıyor.

Sıralama Sistemi ve Rekabetçi Mod Neden Valorant’ta Devre Dışı Bırakıldı?

Riot, Rekabetçi modu kaldırdı çünkü, Valorant’ta aynı zamanda betaya girmeyen oyuncuların da temel bilgileri öğrenme şansı var. Kapalı beta aşamasında oyuncular oyunu öğrendi ve kendisini geliştirdi. Halâ da geliştirmeye devam ediyor. Bu konuda bir denge sağlamak amacıyla rekabetçi mod bir süreliğine kaldırıldı fakat kapalı betada oynayan oyuncular, yeni başlayanlara göre halâ çok tecrübeli.

Valorant’ın güncelleme 1.0 yama notlarının bir parçası olan aşağıdaki konuyla ilgili bildirimini okuyabilirsiniz:

Kapalı beta çıkışımıza benzer şekilde, rekabete dayalı eşleştirmeyi devreye almadan önce ilk başta sunduğumuz hizmetin stabil olmasına odaklanacağız. Bu aynı zamanda yeni oyuncuların da kapalı beta oyuncuları gibi Rekabet moduna geçmeden önce oyunu öğrenebilme fırsatına sahip olmasını sağlamanın bir yolu. O arada biz de Rekabet moduna, kapalı betada oyunculardan aldığımız geri bildirimler ışığında bazı ayarlamalar yapmaya devam edeceğiz. Planımız, oyun çıkışından sonraki birkaç yama içerisinde Rekabet modunu devreye almak.