Taliyah Ct S10, Taliyah Counter Şampiyonları


Taliyah Ct S10

Bu yazımızda League of Legends oyuncuları için Taliyah Ct S10, Taliyah Counter Şampiyonları hakkında bilgi verdik. LoL Counter Şampiyonlar.

Taliyah

Taliyah’a Karşı Güçlü Olan Şampiyonlar

Taliyah’a Karşı Güçlü Olan Şampiyonlar

Taliyah orta koridorda bazen de ormancı rolünde oynanan bir şampiyondur. Oynaması zor olan bu şampiyon ani hasar çıkarabilir fakat yeteneklerini rakibine güzel bir şekilde tutturması gerekir. Taliyah Q yeteneği ile seri atışlar yaparken W yeteneği ile yerden bir taş çıkararak rakibini mouse yönünde savurur. Taliyah’ın ultisi koridor baskınlarında oldukça işlevsel bir hâl alır. Ultisi ile uzun bir duvar ören Taliyah, yeteneği kullanır kullanmaz ikince kez R tuşuna bastığında duvarı örerken kendisi de duvarla birlikte ilerler. Yüksek mobiliteye sahip şampiyonlara karşı Taliyah güçsüzdür.

Zed

Zed Taliyah’a karşı güçlü bir seçimdir. Taliyah, Zed’in kombolarından kaçmak için gerekli olan mobiliteye sahip değildir. Ayrıca Zed ultisi ile rakibini alt etmek için hareket ettiğinde Taliyah için ölümcül anlar başlar. Zed’in oyunun ilk dakikalarında Taliyah’a karşı 3. ve 6. levele kadar sabırlı oynaması gerekir.

LeBlanc

LeBlanc oldukça hareketli ve yüksek hasara sahip bir şampiyondur. Mobiliteye sahip olmayan Taliyah’a karşı güçlü bir seçim olan LeBlanc, Q ve W yetenekleri ile rakibini sürekli rahatsız edebilir. Öne geçtiği anda rakip takım için büyük bir tehdit oluşturur.

Katarina

Katarina da yüksek mobiliteye sahip bir şampiyondur. Oldukça yüksek hasara sahip olan Kata, takım savaşlarında ultisi ile birlikte rakibi aniden yok edebilir. Ele avuca sığmaz bir şampiyon olan Kata, kitle kontrol etkileriyle birlikte durdurulması gereken bir şampiyondur. Katarina’nın Taliyah’a karşı dikkat etmesi gereken tek nokta, Taliyah’ın W yeteneğidir.

Syndra

Syndra oldukça yüksek hasara sahip güçlü bir orta koridor şampiyonudur. Taliyah’ın Syndra’ya karşı hasarı yetersizdir. Syndra Q ve E yeteneği ile birlikte uzaktaki rakiplerini sersemletir ve hasar verir. Ultisi ile kırılgan Taliyah’ı aniden yok edebilir.

Fizz

Fizz E yeteneği sayesinde oyunda fark yaratan bir şampiyondur. Bu yeteneği sayesinde rakip saldırıları ve yetenekleri mükemmel bir şekilde savuşturabilir. Fizz ultisi ile birlikte önemli bir tehdit oluşturur. Taliyah’a ulti tutturduğunda Taliyah’ın alt edilmesi kaçınılmazdır.

Veigar

Veigar orta koridorda oynanan ve oyunda en yüksek yetenek gücüne sahip olabilen bir şampiyondur. Durdurulması gereken bir tehdit olan Veigar, E yeteneği ile kendisini koruyabilir. Kaçış mekaniğine sahip olmayan Taliyah’ı aynı yetenek ile yakalarsa alt etmesi mümkün olur.