Tahm Kench Ct S10, Tahm Kench Counter Şampiyonları


Tahm Kench Ct S10

Bu yazımızda League of Legends oyuncuları için Tahm Kench Ct S10, Tahm Kench Counter Şampiyonları hakkında bilgi verdik. LoL Counter Şampiyonlar.

Tahm Kench

Tahm Kench’e Karşı Güçlü Olan Şampiyonlar

Peki Neden Bu Şampiyonlar Tahm Kench’e Karşı Güçlü?

Tahm Kench aslında destek rolünde oynanan bir şampiyondur. Fakat son zamanlarda üst koridor Tahm Kench oyuncuları türemeye başladı. Gerek tanklığıyla gerek hasarıyla güçlü bir şampiyondur. Q yeteneği ile rakibini yakalayıp pasif yüklerini normal saldırılarıyla biriktirip rakibini ham yapar ve tükürür. Gerek agresif gerek defansif oynanabilir. W yeteneği ile dost şampiyonu yutabilir ve kitle kontrolden kurtarabilirsiniz.

Janna

Tahm Kench destek rolünde oynanırken çok güçlüdür fakat karşısına Janna geldiği zaman rakibi yakalayacak yük biriktirecek mesafeye giremez rakibine Q yeteneğini tuttursa bile Janna W yeteneği ile yavaşlatıp onu Q yeteneği ile zıplatıp oradan uzaklaşacaktır. Ayrıca Janna menzili ile sürekli rakibini dürterek koridoru kazanacaktır.

Vayne

Vayne tam bir tank eriten makinedir. Vayne karşısında Tahm Kench varken vurup kaçarak onu öldürür. Ayrıca Tahm Kench’in tanklığı çok önemlidir fakat vayne W yeteneğinin özelliği ile rakibinin zırhını delecektir ve kısa sürede eritecektir.

Singed

Singed- Tahm Kench koridorunda Tahm Kench rakibini yakalamaya çalışsa bile Singed kuvvetli zamk ile rakibini engellecektir ve Singed pasifinden aldığı haraket hızı ile kolayca uzaklaşıp rakibine zehir püskürtecektir. Özellikle Rylai’nin Kristal Asasını aldıktan sonra Singed takaslarda çok üstün gelecektir.

Gnar

Tahm Kench üst koridor oynandığı zaman karşısına Gnar gelirse ezilebilir. Bunun sebebi ise Tahm Kench’in takasa girmesi için savaşması gerektir ama Gnar bu mesafeyi hep korur ve W yeteneği ile vurup kaçarak rakibini öldürebilir. Tahm Kench yaklaşmadan ölecektir. Tahm Kench Q yeteneğini tutturup rakibi yavaşlatsa bile Gnar E yeteneği ile rakibinden hemen uzaklaşacaktır.

Jax

Tahm Kench-Jax eşleşmesinde Jax üstün bir öncelikle rakibini ezecektir. Bunun sebebi Tahm Kench’in takaslarda hasar vermesi için normal saldırısı ile rakibine hasar vermesi gerekir fakat Jax rakibini E yeteneği ile karşı çıkar ve en sonda sersemleterek takaslardan üstün çıkar.

Morgana

Tahm Kench için en önemli şey kitle kontroldür. Morgananın kara kalkanı sayesinde Tahm Kench rakibini ne yavaşlatabilir ne de sersemletebilir. Bu yüzden Morgana koridorda Tahm Kenche karşı üstün gelir ve Tahm Kench yaklaşsa bile ulti yeteneği ile rakibini yavaşlatıp sersemletir takaslarda önde çıkar.