Sony’den Sonra Activision’dan da Gösterilere Destek Hamlesi!


George Floyd Fire

Sony’den sonra Activision da, Call of Duty: Modern Warfare , Call of Duty: Mobile ve Call of Duty: Warzone için yeni içerik güncellemelerini George Floyd gösterilerine destek amacıyla erteliyor.

Activision ve İnfinity Ward ortak aldıkları karar doğrultusunda, Call of Duty: Mobile ve Call of Duty: Modern Warfare getirilecek olan güncellemeleri protestoları desteklemek amacıyla erteledi. Activision’un mesajı, George Floyd’un ölümüne yanıt olarak, ABD şehirlerinde gerçekleşen protestolara atıfta bulunuyor.

Activision’un bu hareketi Sony’nin Playstation 5 etkinliklerini erteleme kararından sonra alındı. Sony bugün yapılması planlanan Playstation 5 etkinliğini Geoge Floyd gösterilerine destek amaçlı ertelemişti. Oyun şirketlerinin bu şekilde gösterilere destek vermesi büyük ses getirdi.

Activision ve Call of Duty Resmi Hesaplarından Protestolara Destek Bildirisi

Oyunun yapımcılarından olan Activision durum ile ilgili bilgilendirmeyi resmi twitter adresinden şu şekilde paylaştı;

”Bugün ve her zaman, ırkçılığa ve eşitsizliğe karşı duran herkesi destekliyoruz. Toplumumuzda ya da herhangi bir toplumda bunun için yer yoktur.Siyah hayatımızın içinde var!”

Call of Duty resmi Twitter hesabından şu şekilde açıklamalarda bulunarak protestolara destek verdi: ”Sabırsızlıkla gelecek olan Modern Warfare, Warzone ve Call of Duty: Mobile güncellemelerini beklediğinizi biliyoruz. Fakat şimdi değil. Modern Warfare 4 ve Call Of Duty: Mobile Sezon 7 güncellemelerini erteliyoruz. Şu anda eşitlik, adalet ve değişimden bahsedenlerin yanında durduğumuzu görüp duyurma zamanı!”

Call of Duty Güncellemeleri ne zaman gelecek?

Call of Duty güncellemelerinin ne zaman geleceği henüz belli değil. İnsanların ırk, dil, din ayrımı yapmadan yaşamasını savunan Activision şirketi, henüz kesin bir tarih açıklamadı. İlerleyen günlerde yapılacak olan açıklamaları sizlerle buluşturacağız.