Ryze Ct S10, Ryze Counter Şampiyonları


Ryze Ct S10

Bu yazımızda League of Legends oyuncuları için Ryze Ct S10, Ryze Counter Şampiyonları hakkında bilgi verdik. LoL Counter Şampiyonlar.

Ryze

Ryze’a Karşı Güçlü Olan Şampiyonlar

Peki Neden Bu Şampiyonlar Ryze’a Karşı Güçlü?

Ryze hem orta hem de üst koridorda oynanabilen güçlü bir yetenek gücü şampiyonudur. Menzilli bir şampiyon olan Ryze, Q ve E yetenekleri ile uzaktan rakibine hasar verebilir. Q yeteneğini kullandıktan sonra E yeteneğini kullanarak Q’nun bekleme süresini sıfırlar. W yeteneği ile rakibini yavaşlatan Ryze, E yeteneği kullandığı rakibine W yeteneğini kullanırsa onu yerine sabitler. Ultisi ile alan kontrolü sağlayabilen Ryze oldukça güçlü bir şampiyondur.

Cassiopeia

Cassiopeia, Ryze gibi oldukça güçlü bir şampiyondur. Ryze’a göre kısa sürede daha fazla hasar çıkarabilen Cassiopeia, ultisi ile takım savaşlarında da oldukça iyi iş çıkarır. Ayrıca Q yeteneği ile asıl hasarını vurması gereken Ryze’a karşı buna benzer bir dezavantajı olmayan Cassiopeia, daha güçlü bir şampiyondur.

Orianna

Orianna, Ryze’a karşı daha uzaktan yetenek kullanabilen ve yüksek hasara sahip bir şampiyondur. Ayrıca minyonları hızlı itebilme özelliğine sahip olan Ryze’a karşı Orianna da benzer özelliği ile karşılık verebilir. Orianna Q ve W yetenekleriyle rakibini uzak bir menzilden dürterken ultisi ile birlikte takım savaşının kaderini değiştirebilir.

Mordekaiser

Ryze üst koridorda oynadığında karşısına alınabilecek en güçlü şampiyon Mordekaiser’dır. Q yeteneği ile önündeki alana hasar vuran, W yeteneği ile enerjisi kadar kalkan kazanan ve E yeteneği ile de rakibi kendine çekip hasar veren Mordekaise, ultisini kullandığı rakibini birebir takasa mahkum edebileceği bir alana hapseder.

Xerath

Xerath oldukça uzun menzilli yetenekler kullanabilen bir şampiyondur. Bu yetenekleri sayesinde koridorda Ryze’ı sık sık dürtebilir. Rakibine yaklaşmak zorunda kalmadan onun canını okuyabilen Xerath, Ryze’a karşı güçlü bir şampiyondur.

Ziggs

Ziggs de Xerath gibi uzak menzilden rakibine yetenek atışları yaparak onu rahatsız eden bir şampiyondur. Ayrıca W yeteneği çok işlevsel olan Ziggs, bu yeteneği sayesinde rakibini havaya savurabilir, kendisini zıplatarak güvenli noktaya kaçırabilir, hatta canı yüzde 20-30 seviyelerine inen kuleleri aniden ortadan kaldırabilir.

Anivia

Anivia, yeterince pratik yapıldıktan ve şampiyona hakim olunduktan sonra yetenekli oyuncuların ellerinde muhteşem bir silaha dönüşür. Oldukça dikkatli ve özverili bir şekilde oynanması gereken bir şampiyon olan Anivia, doğrusal bir şekilde gönderdiği Q yeteneği ile rakibini sersemletir. W yeteneğiyle geniş bir duvar çıkaran Anivia, E yeteneğiyle rakibe hasar verir. Anivia ultisi ile geniş bir alanda büyü hasarı verir, rakipleri yavaşlatır ve ayrıca bu yeteneği ile hasar vurduğu rakibine E yeteneğini kullandığında daha yüksek hasarlar çıkarabilir. Anivia, pasif özelliği sayesinde katledildiğinde bir yumurtaya dönüşür. Ardından bir süre sonra yeniden canlanır.