Renekton Ct S10, Renekton Counter Şampiyonları


Renekton Ct S10

Bu yazımızda League of Legends oyuncuları için Renekton Ct S10, Renekton Counter Şampiyonları hakkında bilgi verdik. LoL Counter Şampiyonlar.

Renekton

Renekton’a Karşı Güçlü Olan Şampiyonlar

Peki Neden Bu Şampiyonlar Renekton’a Karşı Güçlü?

Renekton üst koridorda oynanan hasarı ve aynı zamanda tanklığı da yüksek olan bir şampiyondur. Renekton birkaç kill aldıktan sonra çıktığı itemlerle durdurulamaz hale gelebilir. Bu sebeple Renekton’a karşı oynarken ya bu tanklığı göz ardı edip onu eritebilecek ya da onun gibi tank olabilecek şampiyonlara ihtiyaç vardır.

Trundle

Trundle, Renekton’a karşı koridor safhasında sağlam durabilecek bir şampiyondur. Q yeteneği ile rakibi ısıran ve hasarını arttıran Trundle, W yeteneği ile geniş bir alanda hareket ve saldırı hızı kazanır. E yeteneği ile yerden buzdan sütun çıkaran Trundle bu yetenek ile rakiplerini havaya savurabilir ve buz etrafındaki rakibini büyük ölçüde yavaşlatır. En önemli yeteneği olan ultisi ile Renekton’un sağlamlığını alır, kendine katar ve onu alt edebilir.

Vayne

Vayne alt koridorda taşıyıcı olarak oynandığı gibi üst koridorda da tercih edilebilir. Menzil avantajı sayesinde Renekton’a karşı çok rahat bir koridor aşaması geçirebilecek olan Vayne, Renekton’un oyun taşıma potansiyelini ortadan kaldırır ve bu potansiyele kendisi sahip olabilir.

Darius

Darius birçok üst koridor şampiyonuna üstün gelebilen çok sağlam bir şampiyondur. Q yeteneği ile baltaını çevirip rakibe hasar vuran ve aynı zamanda kendisini iyileştiren Darius, W ve E yetenekleri sayesinde Renekton’un kendisini dürtüp kaçmasına engel olur. Ardından pasifi olan kanama etkisi sayesinde Darius, Renekton üzerinde kapanması güç yaralar açabilir.

Garen

Garen üst koridordaki yakın dövüşçü şampiyonların içinde en sağlam olanıdır. Q yeteneği ile rakibi susturan ve hasar veren, W yeteneği ile aldığı hasarı büyük oranda azaltan ve E yeteneği ile de kılıcını savura savura rakibe hasar veren Garen, çok tank bir şampiyon olmasına rağmen ultisi ile hiç beklenmedik gerçek hasarlar çıkarabilir. Renekton’un Garen’i alt etmesi oldukça zordur.

Ryze

Ryze da Vayne gibi menzil avantajını kullanarak Renekton’a karşı üstün gelebilen bir şampiyondur. Ryze ayrıca W yeteneği ile E yeteneği kullandığı rakibini yerine sabitleyerek bütün hasarını Renekton’a boşaltabilir. ultisi ile harita üzerinde alan kontrolü sağlayabilen Ryze, takıma rkadaşları için de önemli bir şampiyondur.

Olaf

Olaf her zaman bahsettiğimiz gibi yine W yeteneğinden gelen saldırı hızı ve can yenilemesi sayesinde üstün gelecek. Bu sefer Renekton’a üstün gelecek olan şampiyonumuz Olaf, rünlerden can çalma ile ilgili olan rünleri seçerek çok rahat bir koridor safhası geçirebilir.