PubG (Playerunknown’s Battlegrounds) Bu Hafta Sonu Steam’de Ücretsiz!


PubG steamde ücretsiz

Milyonlarca oyuncunun yıllardır heyecanla takip edip oynadığı PubG, PC ve konsolda steam üzerinden ücretli olarak satılıyordu. Steam’de şu sıralar indirim ile 43,50 TL‘den satılan oyun için oyun severleri sevindirecek bir haber geldi.

Steam, PC oyuncuları için PubG’nin hafta sonu ücretsiz olarak oynanabileceğini açıkladı. PubG ücretsiz oynama süresi 8 Haziran 2020 tarihinde saat 20:00’da sona erecek. Ücretsiz oynama süresi sona erdikten sonra oyunu yarı fiyatıyla satın alıp oynamaya devam edebilirsiniz.

PlayerUnknown’s Battlegrounds‘ın optimizasyon sorunlarından dolayı eski bilgisayarlarda kastığı doğruydu. Ancak son gelen güncellemeler ile artık oyun daha stabil bir şekilde çalışıyor. Kısaca orta düzey özelliklere sahip bilgisayarlar artık rahatça oynanabiliyor.

PubG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds yani kısa adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilen olan çok oyunculu bir hayatta kalma oyunudur. Dünyada ve Türkiye’de büyük bir oyuncu kitlesine sahi olanp PUBG, FPS oyun kategorisi içerisinde yer almaktadır. İlk çıktığı dönemde PC platformu için Steam üzerinden yayımlanan oyun, ayrıca akıllı telefon ve tabletlerde oynanabiliyor.

PubG Nasıl Oynanır?

PubG’de oyuncuların asıl hedefi hayatta kalmaktır ancak bu amacı gerçekleştirirken de diğer oyuncuları alt etmek için savaşmak gerekiyor. Oyunda 100 oyuncu uçağın içinde oyuna başlarlar. Oyuncular diledikleri zaman uçaktan atlayıp paraşütleriyle haritanın herhangi bir konumuna iner. Tek başına ya da grup halinde girmeyi tercih eden oyuncular rastgele farklı oyuncularla takım olarak eşleştirilir. Her durumda oyuncular oyunu kazanmak için en son hayatta kalan oyuncu ya da takım olmaya çalışırlar. Takımdaki tüm oyuncular ölmeden takım halinde bulunan oyuncuların takımı dağılmaz.