Mordekaiser Ct S10, Mordekaiser Counter Şampiyonları


Mordekaiser Ct S10

Bu yazımızda League of Legends oyuncuları için Mordekaiser Ct S10, Mordekaiser Counter Şampiyonları hakkında bilgi verdik. LoL Counter Şampiyonlar.

Mordekaiser

Mordekaiser’a Karşı Güçlü Olan Şampiyonlar

Peki Neden Bu Şampiyonlar Mordekaiser’a Karşı Güçlü

Mordekaiser son gelen reworkten sonra oldukça güçlü hale gelen bir şampiyondur. Q yeteneği ile önündeki geniş bir alana hasar veren Morde, E yeteneği ile rakipleri kendine çekerken W yeteneği ile biriktirdiği enerji ile doğru orantılı bir şekilde kalkan kazanır. W yeteneğini kalkan kazandıktan sonra ikinci kez kullanırsa kendine can sağlar. Mordekaiser ultisi ile gözüne kestirdiği bir rakip şampiyonu ayrı bir evrende bire bir kapışmaya çeker.

Yorick

Yorick ayrık ittirme konusunda uzman ve Mordekaiser’ın karşısında durabilecek güçlü bir şampiyondur. Yorick Q yeteneği ile sis gezginlerini çağırarak hem farmı hızlı iter hem de rakibine tutturduğu E yeteneği ile birlikte sis gezginlerini üzerine salıp rakibi dürter. W yeteneği ile de rakipleri küçük bir alana hapsedebilen Yorick, 6. seviyeden sonra ultisi olan Hanım’ı ile birlikte daha da güçlü hale gelir.

Kayle

Kayle erken oyunda güçsüz olsa da oyun uzadığı taktirde rakiplerin korkulu rüyası haline gelebilir. Kayle 16. seviyeye ulaştığı zaman durdurulamaz bir rakibe dönüşür. Kayle erken aşamada koridor safhasında minyonları dondurarak pasif oynanması gereken bir şampiyondur.

Jayce

Jayce menzil avantajı sayesinde Mordekaiser’a karşı güçlü gelebilen bir şampiyondur. E-Q kombosu ile rakibini dürtebilir. Ayrıca bu yeteneğiyle minyonları da hızlıca itebilen Jayce, yakın dövüşçü formuna dönüşüp rakibinin üzerine atılarak yüksek hasar çıkarabilir. Yakıncı formdaki E yeteneği ile rakibi kendinden uzaklaştırabilen Jayce, hasarı ve menzil avantajı sayesinde Morde’ye karşı üstün bir şampiyondur.

Quinn

Quinn Q yetneğiyle rakibe hasar verip aynı zamanda onu kör eder. W yeteneğiyle yakın bir çevredeki görünmeyen rakipleri açığa çıkartabilen Quinn, E yeteneğiyle rakibin üzerine atılıp geri sekerek üçlü vuruş gerçekleştirir. Menzilli bir şampiyon olan Quinn, oldukça rahat bir koridor safhası geçirebilir. Ultisi ile yüksek bir hareket hızı kazanıp harita kontrolü sağlkayabilir. Bu sebeplerden ötürü Mordekaiser’a karşı daha güçlü ve işlevsel bir şampiyondur.

Swain

Swain de Mordekaiser’a karşı özellikle de ultisini açtıktan sonra kolay bir koridor safhası geçirebilecek bir şampiyondur. Q yeteneği ile rakibini dürtebilen, W yeteneğiyle çok uzaklardaki rakiplerine hasar vurabilen ve E yeteneğiyle rakipleri yerine sabitleyip ardından kendine çekebilen Swain’ultisi ile takım savaşlarında çok etkili bir şampiyona dönüşür.

Jax

Jax bire bir takaslarda birçok yakın dövüşçü şampiyona karşı üstün gelir. Bunun sebebi ise E yeteneğinin sersemletmesi, Q yeteneğiyle rakibi ile arasındaki mesafeyi kapatabilmesi ve ayrıca ultisi ile de zırh ve büyü direnci kazanabilmesidir. Hem çok vuran hem de kolay kolay ölmeyen Jax, Morde’nin yeteneklerinden Q yeteneği ile kaçabilir ya da öne geçmişse Q yeteneğini agresif kullanarak rakibin üzerine atılıp onun canını sıkabilir.