LoL Yüksek FPS İçin En İyi Görüntü Ayarları, LoL FPS Arttırma


lol fps arttırma

Bu yazımızda sizler için LoL Yüksek FPS İçin En İyi Görüntü Ayarları, LoL FPS Arttırma nasıl yapıldığını anlattık. LoL FPS Yükseltme.

League of Legends En iyi kalite ayarları kılavuzunda, oyundaki video ayarlarınızı değiştirerek optimum FPS elde etmenize yardımcı olacak ipuçları bulunur. Bu değişiklikler çok daha yumuşak bir oyun deneyimine sahip olacağınız anlamına gelir.

League of Legends performansınızda önemli bir artış peşindeyseniz, bakmanız gereken ilk yerlerden biri oyun içi ayarlar menüsü. Burada “Video Ayarlar?” menüsünü bulacaksınız ve teçhizatınızın saniyedeki kare sayısını optimize etmenin anahtarı ortaya çıkacak. Varsayılan oyun ayarlarında değişiklik yapmadıysanız, burada birkaç önemli değişiklik yapmak, oyununuzu önemli ölçüde etkileyebilecek basit bir işlemdir.

Grafik ayarlarınızı optimize etmek, PC’niz League of Legends’i çalıştırmakta zorlanıyorsa özellikle önemlidir. Burada kare hızı aksamalarına kurban düşüyorsanız, o zaman birlikte ayarlarınızı gözden geçirelim.

Aşağıda, sisteminizden mümkün olan en iyi FPS’yi almak için League of Legends ayarlarınızı nasıl değiştireceğinizi gösteren ve sonuç olarak rakipleriniz üzerinde rekabet üstünlüğü sağlayacak bir kılavuz hazırladık.

LoL FPS Yükseltme

Grafik ayarları söz konusu olduğunda, en yoğun anlarda bile 60 FPS’ye ulaşmanız çok önemlidir. Parçacık efektlerinin, yeteneklerinin ve her türünün ekran boyunca uçtuğu kaotik ekip savaşları sırasında, oyunun hiç sorun yaşamadan yumuşak bir şekilde oynamasını istiyorsunuz.

Saniyede saniyede daha fazla kare alabilmeniz, oyun deneyiminiz daha iyi olacaktır. Ekrandaki şeyler tepki verme ve işleme şeklinizi etkileyecektir.
Donanımınızın ne kadar güçlü olduğuna bağlı olarak, yapmayı düşünmek isteyeceğiniz tüm değişiklikler şunlardır:

– Öncelikle, çalıştırmakta olduğunuz diğer programları kapatmak isteyeceksiniz. Tarayıcılar ve diğer oyunlar, tümü LoL’e yönlendirilebilecek ve olması gereken çok fazla CPU gücü tüketebilir.

– Bilgisayarınızın arka plan uygulamalarını veya resimlerini gösteride tutmak zorunda kalmayacağından Tam Ekran modunda oynamak en iyisidir, bu biraz da güç tasarrufu sağlar.

– PC’niz gerçekten zorlanıyorsa, ekran çözünürlüğünüzü yerel monitör çözünürlüğünüze ayarlı tutun, ancak biraz düşürebilirsiniz.

– Kenar Yumuşatma çok önemli değil, bu yüzden FPS’inizdeki kazançlar için bunu kapatın.

– LoL’ün iyi bir şekilde optimize edilmesi için, 144’lük kare hızı ile oynamayı öneriyoruz. Bu, FPS’inizi her zaman 144 içinde tutacaktır ve bu üst sınıra ulaşamıyorsanız, 60 FPS içinde olduğu sürece çok sıkıntı olmayacaktır.

– Gölge efektleri, FPS’nizin gölgelenmesi için de ünlüdür. Bazı kareleri kaydetmek için bunu Orta veya Düşük’e çevirin.

– Bilgisayarınız zorlanıyorsa, Karakter, Efektler ve Çevre detaylarını en düşük ayara çekin. Eğer FPS’niz tam olarak istediğiniz yerde değilse, tüm ayarları düşük yapmak, görüntü açısından göze hitap etmese de mecburidir. Rekabetçi bir FPS (60+) elde ettiğiniz sürece, PC’niz izin veriyorsa ayarları oldukça yüksek ayarlayabilirsiniz.