LoL PBE Nasıl Girilir? PBE Nasıl İndirilir?


lol pbe nasıl girilir?

Bu yazımızda sizler için PBE’ye nasıl girilir sorusunu cevapladık. PBE’ye nasıl kayıt olacağınızı ve hangi şartları karşılamanız gerektiğini yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

PBE, League of Legends’in açık beta programıdır. Orjinal oyuna gelecek bir güncellemenin ilk testleri burada yapılır. PBE Riot Games için oldukça önemlidir. Bunun sebebi yeni getirdikleri herhangi bir yamayı burada test ettikleri zaman oyuncuların tepkilerini ölçebilir ve buna göre düzeltmeler yapabilirler.

PBE açık beta programında tahmin edileceği üzere oldukça fazla hata ile karşılaşılmaktadır. Bu hatalar Riot çalışanlarına yol gösterir ve gerekli güncellemeler gözden geçirilir. Yeni gelen kostüm, oyun modu, yama vb. herhangi bir değişiklikte ilk önce PBE’de deneme yapılır. Bu denemeler neticesinde oyuncuların görüşleri kontrol edilir.

LoL PBE Nasıl Girilir?

PBE’ye girip oyun oynayabilmeniz için öncelikle herhangi bir serverdaki hesabınızın gerekli şartları karşılaması beklenir. Bu şartlardan ilki hesabınızın kullanılabilir durumda olmasıdır. Yani herhangi bir şekilde ceza alıp kapatılmamış olması gerekir. Ardından Riot Games hesabınızın taktir seviyesine bakar. Bildiğiniz üzere takdir seviyesi alınan honorlarla yükselir veya alınan cezalarla düşer. Bu sebeple Riot Games takdir seviyenizin ortalama bir düzey olan 3. seviye olmasını ister.

Hesabınızın PBE’ye girebilmek için uygun olup olmadığını https://pbesignup.na.leagueoflegends.com/ adresinden Uygunluğumu Kontrol Et butonuna tıklayarak da öğrenebilirsiniz.

Uygunluk kontrolünden başarıyla geçtiğiniz taktirde aynı sayfada size indirme linki gösterilecek ve hesap oluşturmanız istenecektir. Burada yeni bir hesap oluşturup PBE’yi indirmeniz gerekir. PBE normal LoL dosyalarından hariç tutularak indirme yapar ve bilgisayarınıza kurulur. PBE dosyalarının boyutunun 7 GB’tan fazla olduğunu unutmayın.

PBE’yi indirdikten sonra hesabınıza giriş yaparak birçok yenilik ile öncelikli olarak tanışabilirsiniz. Burada oynayacağınız oyunlar tamamen deneysel ve test amaçlıdır. yani PBE’de test edilip nadir de olsa olumsuz sonuç alınan herhangi bir güncelleme normal oyununuza gelmeyebilir.

PBE’nin en güzel yanı sevdiğiniz oyun modlarının veya yeni çıkan şampiyonların ilk olarak bu açık betaya gelmesidir. Burada PBE dışındaki oyuncuların erişemediği heyecanlara tanıklık edebilir yeni yüzlerle tanışabilirsiniz. Bu ayrıcalık ile oyununuzu oynadıktan sonra normal güncellemeleri takip edip PBE de denediğiniz yeniliklerin normal oyuna ne zaman dahil edileceğine bakabilirsiniz. Ardından PBE’de test aşamalarının zevkini tatmamış diğer oyunculara göre daha tecrübeli bir şekilde oyununuzu oynayabilirsiniz.