LoL Ebediler Nedir? Ebediler Nasıl Alınır? LoL Özel Ebediler Listesi


LoL Ebediler

Sonunda Ebediler League of Legends Türkiye sunucusuna geldi. Ebediler, en sevdiğiniz şampiyonları oynamanız için size daha fazla sebep veriyor, rakiplerinize farklı yollardan hava atabilmenizi sağlıyor ve oyunu daha eğlenceli kılan bir ilerleme takibi sunuyor.

Ebediler için Riot Games’in hedefi, beceriye yönelik ve ilgi çekici daha fazla istatistik oluşturmak.

League of Legends Ebediler Nedir?

Ebediler başarılarınızı hem oyun içinde hem de oyun dışında görsel olarak siz değerli oyunculara yansıtan, başarılarınızı kutlayan ve kazandığınız bu başarıları sergilemenizi sağlayan, şampiyonlara özel istatistik sayaçlarıdır.

Ebediler ilk çıktığında iki seriye sahip olacak: Başlangıç Serisi ve 1. Seri. Her bir seri, şampiyon başına üç Ebedi’den oluşan setler içerir. Riot Games zamanla oyuncuların hangi istatistikleri takip etmekten hoşlandığını gördükçe daha fazlasını da çıkaracak.

İstatistikler onları açar açmaz takip edilmeye başlanacak. Lee Sin’de 50 Uçan Tekme gibi dönüm noktalarını geçtiğinizde, oyun içindeki tüm oyuncuların görebileceği bir bildirim belirecek.

Not: Oyun içi bildirimler burada gösterilenlerden daha küçük olacak.

Ebediler aynı zamanda şampiyon ustalığınızla birlikte Oyuncu İstatistikleri‘nde de görünür. Oyuncu İstatistikleri, yükleme ekranındaki şampiyon kartınızın arkasında ve bir şampiyonu katlettiğinizde veya alt ettiğinizde rakibinizin ekranında olmak üzere iki yerde görünür. Her bir şampiyon için açacağınız ilk Ebedi seti otomatik olarak sergilenir ama hangi Ebedilerin sergileneceğini seçebilirsiniz. Eğer Ebedileriniz yoksa şampiyon ustalığınızı tıpkı yükleme ekranında olduğu gibi görebileceksiniz.

Ebedileriniz şampiyon kartınızın arkasında şu şekilde gösterilecek:

League of Legends Ebedi Türleri

Bir set, iki türde Ebedi içerebilir: Yaygın ve Özel

Yaygın Ebediler, herhangi bir şampiyona özel olmayan istatistikleri takip eder. Örneğin, Alt Etme ve Destansı Canavar Kesme.

Özel Ebediler ise, bir şampiyona özel istatistikleri takip eder. Mesela Ashe’in “Sersemleten Nişancı” adlı Ebedi’si, kaç uzun menzilli ultinizin isabet ettiğini takip eder.

Şampiyonların Özel Ebedileri Listesi

Eğer merak ediyorsanız, tüm şampiyonların Özel Ebedilerinin eksiksiz listesini aşağıdan indirebilirsiniz.

Set bedelleri, içlerinde kaç tane Yaygın ve Özel Ebedi bulunduğuna bağlı olarak değişir. Yaygın Ebedilerin her biri 75 RPÖzel Ebedilerin her biriyse 200 RP ekler.

Ebediler aynı zamanda bir seri içindeki dönüm noktalarına ulaştığınızda kazanabileceğiniz özellikler de içerir. Tek bir Ebedi’de 5. dönüm noktasına ulaştığınızda, o istatistikteki kişisel rekorunuz takip edilmeye başlanır. Bir oyunda kişisel rekorunuzu kırdığınızda, oyundaki diğer oyuncuların da görebileceği özel bir dönüm noktası bildirimi alırsınız!

Şampiyonların Ebedi Dönüm Noktası Ödülleri

Ayrıca bir setteki herhangi bir Ebedi’de 15 dönüm noktasına ulaştığınızda, Ustalık ifadeniz ateşli bir efektle geliştirilir. Ustalık ifadenizi birden fazla kez geliştirebilirsiniz. Yani ne kadar fazla set tamamlarsanız, o şampiyondaki Ustalık ifadeniz o kadar havalı görünür.

Başlangıç Serisi’ndeki setler, tıpkı diğer setler gibi işler. Başlangıç Serisi’ndeki herhangi bir Ebedi’de 15 dönüm noktasına ulaşarak Ustalık ifadenizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca bunların her birinde 5. dönüm noktasına ulaşarak kişisel rekorları açabilirsiniz.

Başlangıç Serisi’nin yanı sıra, dereceli mevsimlerde kazanabileceğiniz bedelsiz ödüller olarak Ebedi Kapsülleri de çıkaracağız.

Ebedi Kapsülleri, turuncu öz ve tıpkı kostüm kristalleri gibi çalışan iki adet rasgele set kristali içerir. Bir set kristalini turuncu öz harcayarak işlemek, belli bir şampiyonun Ebedi setini açar. Ayrıca dilerseniz, istemediğiniz set kristallerini turuncu öze dönüştürebilirsiniz. Bu değişiklikler sayesinde, oyuncular Ebedileri RP harcamadan açmanın birden fazla yoluna sahip olacak.

LoL Ebedi Set Kartı

Yani Ebedileri açmak için iki seçeneğiniz var:

  • Sadece en çok oynadığınız şampiyonların setlerini teker teker açabilirsiniz. Eğer sadece birkaç şampiyonun Ebedi’sini almak istiyorsanız, bu seçeneği değerlendirmenizi tavsiye ederiz.
  • Her şeyi tek seferde açmak istiyorsanız, belli bir serideki tüm şampiyonların bütün Ebedilerini sonsuza dek açan Seri Kartı‘nı alabilirsiniz.
    • Yani 1. Seri Kartı’nı aldığınızda, mevcut olan ve gelecekte çıkacak tüm şampiyonların 1. Seri Ebedilerini açarsınız.

1. Seri Kartı’nı 5850 RP karşılığında alabilirsiniz. Bu, her birini tek tek almaya kıyasla %90 indirimlidir. Seri Kartı aynı zamanda Başlangıç Serisi için de çıkacak. Eğer tek seferde tüm şampiyonların Başlangıç Serisi setlerini mavi öz kullanarak almak istiyorsanız, bunu daha da büyük bir indirimle gerçekleştirebilirsiniz. Başlangıç Serisi Kartı’nı 14750 Mavi Öz veya 1350 RP karşılığında alabilirsiniz.