LoL Ban Sebepleri 2020


League of Legends (lol) Ban Sebepleri Nelerdir? Lol ban sebepleri 2020 da bir çok kişinin aradığı konulardan biri. LOL Neden ban yedim? sorunuzun cevabı burada.

LoL Ban Sebepleri 2020

1) Elo boost ( para ile yaptırman şart değil başka bir ıp deki arkadaşının oynamış olması da yetiyor sonra ben elo boost yaptırmadım deme) 

2) Küfür hakaret ve ya sen feedledin reportsun garen report gibi oyun içinde sürekli flame yapmak. Maç boyu takım arkadaşlarını veya rakibi aşağılayıcı ve moral bozucu davranışlarda bulunmak uzaklaştırma sebebidir.

3) 3. parti yazılım script hile kullanımı. Avantaj sağlamasada oyun dosyalarını değiştiren hudlar görsel eklentiler. 

4) Bilerek besleme ( bunun bahanesi olmaz işte jung gang atmadı da ondan gittim feedledim küfür etti de ondan bu tarz bahaneler ban yemekten sizi kurtarmaz. 

5) Yanlış, haksız yere oyuncu raporlamak. Öreneğin 4 kişi girdiniz diğer giren oyuncunun pick sırası sizden öndeydi sup git yoksa reportlarız dediniz ve adam sup almadı reportladınız. bu haksız yere report oluyor ve incelemeler sonucu o değil siz ceza alıyorsunuz.

6) Ddos atanlarda banlanıyor. Challenger oyuncular bile banlandı hiç bulaşmayın.

7) Uygun olmayan sihirdar adı: Küfür, manevi değerlere hakaret vb.

Saydığımız lol ban sebepleri kesin ceza sebepleridir. Tabiki her kötü davranışınızda kalıcı banlanmayabilirsiniz. Süreli cezalar da mevcuttur. Örneğin herhangi bir oyun modunda sıraya girdiniz. Sizin için girebileceğiniz bir maç bulunduğunda oyuna girme ve oyuna girmeyi reddetme seçeneği gelecektir. Eğer bulunan maçı üç kez reddederseniz süreli ceza alırsınız. Çünkü aynı maça girecek olan oyuncular siz oyunu reddettiğiniz için tekrar sıraya girmek ve beklemek zorunda kalacaktır. Tabiki riot games bunun cezasını size kesmektedir. 

Diyelim ki üç kez maçı reddettiniz. Dördüncü kez maç aramak için sıraya girdiğinizde lol sizi arama havuzuna almadan önce 5 dakika bekletecek ondan sonra sıraya alacaktır. Eğer aynı hatayı yapmaya devam ederseniz bu ceza katlanarak artacaktır. 

Herhangi bir oyun modunda maça girmek için sıraya girdiniz ve maçı kabul ettiniz. Bu aşamada eğer oynadığınız modda gerekiyorsa önce dilediğiniz bir şampiyonu banlayacaksınız. Daha sonra sıra size geldiğinde oynamak istediğiniz şampiyonu seçmeniz gerekecek. Bu aşamalar sürerken eğer oyundan çıkarsanız oyun dağılacak ve diğer oyuncular yeniden sıraya girecektir. Fakat burda yine siz ceza alırsınız. Oyuna tekrar girip bir oyun oynamak için sıraya girdiğinizde lol istemcisi sizi 5 dakika boyunca sıraya almayacaktır. Bu şekilde yaptığınız hatalarda da devamlılık gösterirseniz cezanız katlanarak artacaktır.