Kha’Zix Ct S10, Kha’Zix Counter Şampiyonları


Khazix Ct S10

Bu yazımızda League of Legends oyuncuları için Kha’Zix Ct S10, Kha’Zix Counter Şampiyonları hakkında bilgi verdik. LoL Counter Şampiyonlar.

Kha’Zix

Kha’Zix’e Karşı Güçlü olan Şampiyonlar

Peki Neden Bu Şampiyonlar Kha’Zix’e Karşı Güçlü?

Kha oyunun her aşamasında rakip ormancılara karşı güçlü olabilen bir şampiyondur. Bunun sebebi ise bire bir takaslarda pasifi sayesinde daha fazla hasar vurması ve Q yeteneğinin bekleme süresinin kısalmasından dolayıdır. Kha’Zix’i durdurabilmek için sersemletmeli ya da team fight sırasında takımdan uzaklaştırmalısınız.

Lee Sin

Lee Sin attack damage itemleri kastığı taktirde Kha’ya karşı güçlü bir rakip olabilir. Bunun sebebi ise saldırı gücü kasan bir Lee’nin aniden yüksek hasarlar çıkarabilmesidir. Aynı zamanda Lee Sin takım savaşları sırasında takımındaki taşıyıcı şampiyonları ultisi sayesinde Kha’ya karşı koruyabilir.

Pantheon

Pantheon yenilenen haliyle Kha’Zix’e karşı daha güçlü bir hâl almıştır. Q yeteneği ile eskisine göre daha fazla hasar çıkarabilen Pantheon, W yeteneği ile rakibi sersemletip Q yeteneği ile hasarını vurduktan sonra rakip saldıracağı anda E yeteneği ile tüm yeteneklerini boşa çıkarabilir.

Jayce

Jayce, Kha’Zix için oldukça güçlü bir şampiyondur. Eğer Kha çok fazla kasıp da Jayce’i tekleyemezse kendisi katledilebilir. Jayce üzerine atılan Kha’yı itip ardından menzilli forma dönüşerek uzaktan hasar verip Kha’yı alt edebilir.

Yorick

Yorick solo koridorda oldukça sağlam bir şampiyondur. Özellikle 6. seviyeden sonra rahat bir şekilde koridor itebilir. Asla yalnız bırakılmaması gereken bir şampiyondur çünkü kuleleri açarak inhibitöre kadar gidebilir. Ayrık ittirmede oldukça güçlü olan bu şampiyona karşı Kha’Zix’in üst koridorda oynaması mecbur kılınacaktır.

Rengar

Rengar Kha’zix ile düşman şampiyondur. Kha gibi Rengar da kastıktan sonra rakiplerine tek atabilir. Rengar için asıl önemli olan konu rakip takımın hepsini birer kez alt ederek %25 fazladan saldırı gücüne kavuşmaktır. Bu konuyu hallettikten sonra özellikle orta ve geç oyunda Rengar’dan tek yemek kaçınılmaz olacaktır.

Tryndamare

Try tahmin edeceğiniz gibi ultisi sayesinde Kha’Zix’e karşı güçlü bir şampiyondur. E yeteneği ile rakibi arasındaki mesafeyi rahatça kapatabilen Try, ayrıca W yeteneği ile arkası dönük rakipleri oldukça fazla yavaşlatabilir.