Kai’Sa Ct S10, KaiSa Counter Şampiyonları


Kaisa Ct S10

Bu yazımızda League of Legends oyuncuları için Kai’Sa Ct S10, Kai’Sa Counter Şampiyonları hakkında bilgi verdik. LoL Counter Şampiyonlar.

Kai’Sa

KaiSa’ya Karşı Güçlü Olan Şampiyonlar

Peki Neden Bu Şampiyonlar KaiSa’ya Karşı Güçlü?

Kai’Sa, oyunun geç aşamasında oldukça fazla güçlenen bir taşıyıcıdır. W yeteneğini çok uzak bir mesafeye kadar gönderebilen ve yeteneğin isabet ettiği rakibe ultisiyle atılabilen Kai’Sa, Q yeteneği ile rakibe ağır bir hasar bırakabilir. E yeteneği ise kullanılırken saldırı yapmanızı engeller fakat tamamlandıktan sonra saldırı hızı kazandırır. KaiSa yeteneklerini rakipler üzerinde kullandıkça bu yeteneklere bazı geliştirmeler ekleyebilir (ultisi hariç). En önemli geliştirme ise E yeteneğinin geliştirmesidir. Bu yeteneğini geliştiren Kai’Sa E yeteneğini kullanırken görünmez olur. Kai’Sa kendinden daha uzak menzilli şampiyonlara karşı güçsüz düşebilir.

Ezreal

Uzak menzil, yüksek hasar ve güvenli oyun tarzı dendiğinde akla gelen ilk şampiyonumuz olan Ezreal, Kai’Sa’ya karşı Q yeteneği sayesinde daha güçlüdür. Koridor aşamasında Ezreal çok rahat bir şekilde farm yapabilirken ara sıra rakiplerini yetenekleri ile dürtebilir. Ayrıca kendisine agresif oynayan rakiplerine karşı E yeteneğini kullanıp başka bir noktaya atılarak güvenli ve düzenli bir şekilde rakiplerine hasar vurmaya devam edebilir.

Corki

Corki de Kai’Sa’ya benzer şekilde oyunun orta ve geç aşamasında güçlenen bir şampiyondur. Corki koridor aşamasında yetenekleriyle rakiplerini sürekli rahatsız edebilir. Ayrıca pasif paketini takım savaşında etkili bir şekilde kullanabilen Corki, takımını taşıyabilir. Corki geç oyunda ani ve yüksek bir hasara sahiptir.

Sivir

Sivir neredeyse tüm yetenekleri ile Kai’Sa’yı koridor aşamasında oldukça fazla rahatsız edebilir. Q yeteneği ile rakibine bir bumerang gönderip dürten Sivir, W yeteneği olan seken atışlarla minyonlara ve minyonların çevresindeki rakiplerine hasar verebilir. Ayrıca Sivir E yeteneği ile rakibinin bir yeteneğini önleyebildiği gibi aynı zamanda mana da kazanır. Ultisi ile kendini ve takım arkadaşlarını hızlandıran Sivir pek belli etmese de korkutucu bir taşıyıcıdır.

Varus

Varus yüksek saldırı hızına ihtiyaç duyan ve bu saldırı hızını elde ettikten sonra rakiplerine muazzam hasarlar verebilen özel bir taşıyıcıdır. Ultisi ile rakibini ve bir süre sonrasında da çevresindeki diğer rakipleri yerine sabitler. E yeteneği ile rakiplerini yavaşlatıp Q yeteneği ile uzaktan dürtebilen Varus, KaiSa’ya karşı daha güçlüdür.

Jinx

Jinx Q yeteneği ile rakiplerine göre daha uzak menzile sahip olabilen bir şampiyondur. Ayrıca bu yetenekle normal saldırı yaptığınızda, bu normal saldırınız ufak bir patlamayla çevresine de hasar verir. W yeteneği ile uzaktaki rakiplerini yavaşlatıp hasar verebilen Jinx, E yeteneği ile yere patlangaçları bırakıp rakipleri bunlara bastığında onları yerine sabitleyebilir. Ultisi ile haritanın her noktasına manyak güçlü roket gönderebilen Jinx oldukça yüksek hasara sahip ve Kai’Sa’ya karşı güçlü bir şampiyondur.

Miss Fortune

Miss Fortune’nin en güzel avantajlarından biri W yeteneğinin pasifi olan hareket hızıdır. Bu hareket hızı hasar alana kadar bozulmaz. Kai’Sa’ya karşı Miss Fortune aldığınız zaman Q yeteneğiniz ile minyonlardan düz vuruşunuzu sektirerek minyonların arkasındaki rakibinize hasar verebilirsiniz. E yeteneğiniz ile rakibi yavaşlatabilir, ultiniz ile mermi yağmuruna tutarak rakibi katledebilirsiniz. Birçok yönüyle Miss Fortune Kai’Sa’ya koridoru dar edebilecek bir taşıyıcıdır.