İrelia Ct S10, İrelia Counter Şampiyonları


İrelia Ct S10

Bu yazımızda League of Legends oyuncuları için İrelia Ct S10, İrelia Counter Şampiyonları hakkında bilgi verdik. LoL Counter Şampiyonlar.

İrelia

İrelia’ya Karşı Güçlü Olan Şampiyonlar

Peki Neden Bu Şampiyonlar İrelia’ya Karşı Güçlü

İrelia hem mid hem de top lanede tercih edilebilen bir şampiyondur. Q yeteneği ile rakibin üzerine atılabilir. W yeteneği ile gelen hasarı azaltabilir. E yeteneği ile de rakibi sersemletebilen İrelia, ultisi ile takım savaşında oldukça iyi işler çıkarabilir. İrelia Q yeteneği sayesinde çok hızlı minyon itebilir.

Olaf

Olaf teke tek takasta çoğu dövüşçü şampiyona karşı güçlüdür. Q yeteneği ile savurduğu baltasını yerden alarak tekrar kullanabilir. W yeteneği en güzel yeteneğidir. Hem saldırı hızı hem de can çalma sağlar. E yeteneği ile ani hasar vurabilir ve ultisi ile de hiçbir sersemletmeye maruz kalmadan takım savaşında ulaşılması güç hedeflere ulaşabilir. Koridor safhasında da İrelia’ya karşı bire bir takasta 3. seviyeden itibaren üstün çıkacaktır.

Renekton

Renekton da Olaf gibi ulaşabildiği şampiyonlara karşı güçlüdür. Renekton ile rakibinizin üzerine atılıp hasarınızı vurduktan sonra tekrar kaçarak takaslarda öne geçebilirsiniz. Size karşı agresif oynayan İrelia’yı da daha yüksek taban hasarınız sayesinde alt edebilirsiniz. Renekton ayrık ittirmede de güçlü bir şampiyondur. Bu sebeple sihirdar büyüsü olarak ışınlan tercih etmeniz takım savaşlarına dahil olabilmenize yardımcı olacaktır.

Rumble

Rumble erken aşamada İrelia’ya karşı hasar konusunda yetersiz kalabilir. İlk dakikalarda uzaktan farm yapıp agresif oynayan İrelia’dan W yeteneğiniz ile kaçabilirsiniz. Rumble ilk itemini aldıktan sonra İrelia’ya karşı güçlü hale gelir. Ultiniz ile yavaşlatıp hasar verdiğiniz İrelia’ya rahatça saldırabilir ve ona göre daha fazla hasar verebilirsiniz.

Darius

Darius ile İrelia’ya karşı ilk seviyede öne geçmek istiyorsanız tutuştur ile oyuna girmelisiniz. İlk seviyede W yeteneğinizi açıp minyonların önünde durarak İrelia’nın farmlara yaklaşmasına engel olabilirsiniz. Eğer yaklaşacak olursa düz vuruş takası ile canını %20 dolaylarına düşürdüğünüz İrelia’ya tutuştur bırakarak ilk kanı alabilirsiniz. Daha sonra sizi durdurmaları oldukça zor olacaktır.

Yorick

Yorick ayrık ittirme şampiyonlarının başında gelir. Yakın dövüşçü bir şampiyon olan Yorick katlettiği her üç minyondan sonra mezardan sis gezginlerini çağırır. Bu sis gezginleri de rakip minyonlara ve şampiyonlara saldırabilir. Özellikle 6. seviyeden sonra Yorick oldukça güçlü bir hâl alır. İrelia ile 6. seviyeden sonra geri dönülmez takaslara girmek daha mantıklı olacaktır. İrelia takım savaşlarına katılmak zorunda olan bir şampiyon olduğundan rakip takimi sürekli ayrık ittirerek  üzerinize çekebilirsiniz.

Nasus

Nasus Q yeteneği ile minyon kestikçe stack kasan ve ekstra güçlenen bir şampiyondur. Nasus’un minyon kesmesini önlemek ona vurulacak en büyük darbe olacaktır. Bu sebeple Nasus’a karşı menzilli şampiyonlar alıp sürekli dürterek minyonlara yaklaştırmamak ve farmı dondurmak gerekir. Maalesef İrelia bunu yapacak kapasitede bir şampiyon değildir. Bu sebeple Nasus, özellikle de geç oyunda İrelia’ya karşı daha güçlü bir şampiyondur.