Gnar Ct S10, Gnar Counter Şampiyonları


Gnar Ct S10

Bu yazımızda League of Legends oyuncuları için Gnar Ct S10, Gnar Counter Şampiyonları hakkında bilgi verdik. LoL Counter Şampiyonlar.

Gnar

Gnar’a Karşı Güçlü Olan Şampiyonlar

Peki Neden Bu Şampiyonlar Gnar’a Karşı Güçlü?

Gnar menzilli bir üst koridor şampiyonudur. Menzil avantajı sayesinde rahat bir şekilde minyon biçebilir aynı zamanda rakibinizi sürekli rahatsız edebilirsiniz. Q yeteneği rakibi yavaşlatan Gnar’dan kaçmak oldukça zordur. Yakalaması da zor olan bu şampiyona genelde off tank build kasılır. Mega Gnar formuna dönüştüğünde takım savaşlarında önemli bir etki yaratabilir.

Pantheon

Pantheon W yeteneği ile rakibini sersemletebilen ve aradaki mesafeyi kapatabilen bir şampiyondur. Q yeteneğiniz ile rakibi uzaktan dürtebilir, E yeteneği ile hasar almadan geri kaçabilirsiniz. Ultisi ile diğer koridorlara Pantheon ile baskınlar atabilirsiniz. Gnar’a karşı koridor safhasında W yeteneğiniz ile aniden atılıp rakibi sersemletip Q yeteneğiniz ile hasar vurduktan sonra E yeteneğinizi açarak hasar almadan geri dönebilirsiniz. Bu şekilde Pantheon takaslarda Gnar’a karşı üstünlük sağlayabilir.

Tristana

Tristana son dönemlerde alt koridor dışında orta ve üst koridorda da oynanmaktadır. Üst koridorda menzil avantajına sahip olan Gnar’a karşı yapılabilecek bir Tristana seçimi rakibinizin canını sıkabilir. Tristana aynı zamanda ayrık ittirme potansiyeline de sahip olduğundan dolayı oyunun orta safhalarına kadar top lanede tehlike arz edecektir. Gnar’a karşı agresif bir tutumla koridorda üstünlük sağlayabilirsiniz.

Wukong

Wukong da Pantheon gibi rakibinize hasar vurup kaçma konusunda iyi bir şampiyondur. Yakaması zor olan Gnar’a karşı 3. seviyeden sonra E yeteneğiniz ile atılıp Q yeteneğinizle hasar verdikten sonra W yeteneğiniz ile bir klon bırakıp kaçabilirsiniz. Seri bir şekilde bu stratejiyi uyguladığınız zaman W yeteneğiniz ile görünmez olduğunuzdan dolayı Gnar tarafından pek hasar yemeden takaslarda üstün çıkabilirsiniz. Ayrıca takım savaşlarında üstün bir alan kontrolüne sahip olan Gnar’a karşı Wukong ultisi ile bu açığı kapatabilirsiniz.

İrelia

İrelia erken oyunda oldukça yüksek hasara sahip olan bir şampiyondur. Yenilmez rünü ile birlikte öldürmesi zor bir şampiyona dönüşebilir. Gnar’a karşı ise Q  yeteneği sayesinde üstün gelecektir. Eğer Gnar’a E yeteneğiniz ile sersemletme uygularsanız Q yeteneğiniz ile rakibe atılıp Gnar’ın E yeteneğini kullanmasını beklemelisiniz. Ardından tekrar Q yeteneğinizi kullanıp Gnar’ı yeniden yakalayabilir ve onu alt edebilirsiniz.

Teemo

Gnar düz vuruşlarıyla hasar veren menzilli bir şampiyondur. Sadece Mega Gnar formunda iken bütün yetenekleri hasar verir. Koridor safhasında mini formda olan rakibinize karşı Teemo ile agresif oynayabilirsiniz. Teemo Q yeteneği ile rakibi kör edeceğinden dolayı hasar yemeden Gnar’a karşı takasta üstün çıkar. Dikkat etmenizde fayda var, eğer Gnar mega forma dönüşürse aniden üzerinize atılıp canınızı sıkabilir.

Fiora

Fiora yine bir counter şampiyon olarak karşımızda. Fiora Gnar ile takasa girdiğinde Q yeteneğini kullanarak Gnar ile arasındaki mesafeyi kapatabilir. Ayrıca Gnar’dan daha yüksek hasara sahip olan Fiora takaslarda üstün çıkacaktır. Fakat bu takası iyi planlamak gerekir. Eğer rakibinizle aranızdaki mesafeyi iyi hesaplayamazsanız Gnar size vur kaç yaparak oldukça yüksek hasar çıkarabilir. Kararsız kalırsanız aynı şekilde fazlaca geri dönüş hasarı yersiniz.