Garen Ct S10, Garen Counter Şampiyonları


Garen Ct S10

Bu yazımızda League of Legends oyuncuları için Garen Ct S10, Garen Counter Şampiyonları hakkında bilgi verdik. LoL Counter Şampiyonlar.

Garen

Garen’e Karşı Güçlü Olan Şampiyonlar

Peki Neden Bu Şampiyonlar Garen’e Karşı Güçlü?

Garen şu dönemde karşınıza gelmesini istemeyeceğiniz bir şampiyon haline gelmiş olabilir. Eğer ‘’Yenilmez’’ rünü ile oyuna girerseniz Garen’in E yeteneği artık rakiplere her temasında Yenilmez rününü tetikliyor. Böylece Garen hem oldukça yüksek hasara hem de can yenilemeye sahip oluyor.

Teemo

Garen her ne kadar güçlense de maalesef menzilli şampiyonlara karşı halâ güçsüz. Özellikle de Teemo karşısında. Teemo Q yeteneği ile rakiplerini susturup düz vuruşlarından sakınır. Bu yeteneği sayesinde Garen’in yeteneklerini saf dışı bırakmış olur. Pasif E yeteneği ile de her düz vuruşunda rakibini zehirleyen Teemo, ultisi ile çevreyi mayınlarla donatıp rakiplerini tuzağa düşürebilir.

Gnar

Gnar da menzil avantajından dolayı Garen’e üstünlük sağlayabilen şampiyonlardan biridir. Q yeteneği ile uzaktan hem farm yapıp hem de rakibini dürtebilir. W yeteneğinin pasifinden gelen 3. vuruşu işe saldırı hızı kazanır ve 3. vuruşla birlikte fazla hasar vurur. En önemli yeteneği ise E yeteneğidir. Gnar rakibini dürtüp aynı zamanda farm yaparken kendisine agresif oynamaya kalkan Garen’den E yeteneği ile geri atılarak kolayca kaçabilir. Bu sebeple Gnar Garen’e karşı güçlü bir şampiyondur.

Vayne

Elbette yine menzilli bir şampiyon. Vayne hem menzilinden dolayı hem de W yeteneğinin pasifi olan 3. vuruşuyla birlikte ortaya çıkan gerçek hasarından dolayı Garen’e karşı güçlü bir şampiyondur. Q yeteneği ile rakibi ile arasındaki mesafeyi kapatıp kolayca kovalayabilir. Aynı yetenek ile de rakibinden kaçabilir. E yeteneği ile duvara yakın olan rakiplerini duvara çarptırıp sersemletir. Eğer kaçmanız gerekiyorsa da yine E yeteneğiniz ile rakibinizi kendinizden uzaklaştırabilirsiniz. Birçok yönüyle Vayne Garen’e karşı güçlü bir şampiyondur.

Pantheon

Pantheon’un Garen’e karşı güçlü olmasının en büyük nedeni E yeteneğidir. Garen tank şampiyon olmasına rağmen ultisi ile gerçek hasar vurup hiç beklemediğiniz anda sizi alt edebilir. İşte tam da bu anda kullanacağını Pantheon E’si Garen’in ultisinden hasar almamanızı sağlar ve bir anda takasta siz öne geçersiniz. Bu sebeple Pantheon Garen’e karşı güçlü bir şampiyondur.

Yorick

Yorick’in Garen’e karşı güzel bir avantajı vardır. Eğer karşınızdaki Garen pasif oynuyorsa onu sık sık uzaktan dürtebilir yavaşlatabilir ve aynı zamanda işaretlenmesini sağlayarak sis gezginlerini üzerine gönderir ve hasar verirsiniz. Eğer karşınızda agresif bir Garen oyuncusu varsa 3. seviyeye kadar pasif kalmalısınız. 3. seviyeden sonra üzerinize koşan Garen’i W yeteneğiniz ile hapsedip yeteneklerinin süresi bittikten sonra agresif oynayıp alt edebilrisiniz.

Darius

Darius doğru bir oyun tarzıyla oynandığı taktirde solodaki tüm yakın dövüşçü şampiyonlara karşı üstünlük kurabilir. Pasifinden gelen kanama etkisi ile daha oyunun ilk dakikalarında rakibinizi alt edebilirsiniz. Garen’e karşı da 6. seviyeden önce kanama etkisi ve yetenekleriniz ile 6. seviyeden sonra da ultiniz ile Garen’e karşı daha yüksek hasarlara sahip olacaksınız. Bu hasar farkından dolayı Darius, Garen’e karşı güçlü bir şampiyondur.