Fizz Ct S10, Fizz Counter Şampiyonları


Fizz Ct S10

Bu yazımızda sizler için Fizz Ct S10, Fizz Counter Şampiyonları hakkında bilgi verdik. League of Legends Counter Şampiyonlar.

Fizz

Fizz’e Karşı Güçlü Olan Şampiyonlar

Peki Neden Bu Şampiyonlar Fizz’e karşı Güçlü?

Yeteneklerinin bekleme süreleri seviye aldıkça azalan ve oyunun geç aşamasında ordan oraya hoplayıp zıplayarak rakiplerini alt eden küçük balığımız Fizz orta koridorda sıkça tercih edilen şampiyonlardan biridir. Birçok iyi oyuncusu vardır ve eğlenceli bir karakterdir. Sıkça tercih edilen bu şampiyonumuz güçlü olduğu kadar elbette zayıf yönleri de vardır. Orta koridorda geri düştüğü zaman pek de bir işe yaramayan bu şampiyonumuzu bakalım hangi şampiyonlarla geri düşürebilicez. Gelin birlikte göz atalım.

Kayle

Kayle belki de Fizz’e karşı alınabilecek en güzel şampiyon olabilir. Bunun sebebi ise 6. seviyeye ulaşan şampiyonumuzun, Fizz ultisini attığı anda ulti atarak hasar almamasıdır. Hasar almadığı gibi karşı saldırıya geçerek yeteneklerini kullanan Fizz’i ağır bir yenilgiye uğratabilirsiniz. Eğer ultinizi açana kadar ölmediyseniz ultinizi açtıktan sonra takaslarda her zaman üstün çıkacağınız kesin. Dikkat edin, rakip ormancı size sık sık uğrayabilir.

Ryze

Ryze değişen W yeteneğinden sonra takaslarda bir miktar sıkıntı yaşamaya başladı. Normalde W yeteneğini kullandığında rakibini anında yerine sabitleyip hasar vurabiliyordu. Şimdi ise W yeteneğini rakibinize direkt kullanırsanız sadece yavaşlatma etkisi uyguluyor. Fakat E yeteneğinizi kullandıktan sonra W yeteneğinizi kullanırsanız işte o zaman eskisi gibi yerine sabitlediğiniz rakibinize ağır hasarlar verebiliyorsunuz. Yine de Fizz’e karşı özellikle Fizz ultisini açana kadar Ryze ile hem hızlı minyon itebiliyor hem de yakın dövüşçü rakibinize karşı üstünlük kurabiliyorsunuz.

Lissandra

Lissandra da Kayle gibi Fizz’in ultisini etkisiz hale getiren şampiyonlardan biridir. Üzerinize ulti kullanan Fizz’e karşı siz de ultinizi kullanarak kendinizi taşlaştırabilir ayrıca çevrenizdeki rakiplere hasar da verebilirsiniz. Bu süre zarfında hasar veya kitle kontrol etkilerinden sakınırsınız. Koridor safhasında yakıncı Fizz’e karşı minyonları Q yeteneğiniz ile rahatça kesebilir hem de sık sık rakibinizi dürtebilirsiniz. W yeteneği ile yakınındaki dairesel bir alandaki rakiplerini sersemletebilen E yeteneği ile aniden rakiplerin içine girerek takım savaşı başlatabilen Lissandra çok işlevsel bir şampiyondur.

Mordekaiser

Mordekaiser yenilenen haliyle birçok oyuncunun gözdesi haline gelmiştir. Q yeteneği ile uzaktan hasar vurabilmesi W yeteneği ile kazandığı kalkan ve E yeteneği ile rakiplerini kendine çekebilmesi ile çok işlevsel bir şampiyon olan Mordekaiser ultisi ile seçtiği bir rakibini kendi dünyasına çekip bire bir savaşa girebilir. Fizz’e karşı bire birde daha fazla hasarı olan Mordekaiser takım için önemli bir şampiyondur.

Diana

Diana Fizz’e karşı tercih edilebilecek bir şampiyondur. Q yeteneği ile 6 levele kadar sürekli rakibini dürtebilir ki Fizz’in counterı olmasının asıl sebebi budur. Size karşı agresif oynayan rakibinize karşı da W ile hem kalkan kazanıp hem de hasar vurabilirsiniz. Pasif olan 3. düz vuruşunuzu da hesaba katarsak Fizz’e karşı oldukça yüksek hasara sahip olduğunuzu söyleyebiliriz.

Annie

Annie menzil avantajından dolayı Fizz’e karşı güçlüdür. Q yeteneği ile son vuruş yaptığı minyonları hızlıca itebilen ve bu şekilde manasını da koruyabilen Annie koridor safhasında attığı sersemletmeler ile Fizz’in canını baya sıkacaktır.