Fiora Ct S10, Fiora Counter Şampiyonları


Fiora Ct S10

Bu yazımızda League of Legends oyuncuları için Fiora Ct S10, Fiora Counter Şampiyonları hakkında bilgi verdik. LoL Counter Şampiyonlar.

Fiora

Fiora’ya Karşı Güçlü Olan Şampiyonlar

Fiora’ya karşı güçlü olan counter şampiyonlar nelerdir? Lol Fiora Ct şampiyonları Fiora counter şampiyonları şunlardır

Peki Neden Bu Şampiyonlar Fiora’ya Karşı Güçlü?

Fiora genellikle üst koridorda tercih edilen ve birçok şampiyonu alt edebilecek hasara sahip bir şampiyondur. En çok öne çıkan özelliği ise W yeteneğidir. W yeteneği ile rakipten yeteneği kullandığı süre boyunca hasar almayan Fiora rakibini aynı zamanda yavaşlatır. Ayrıca Fiora W yeteneğini kullandığı sırada bir kitle kontrol yeteneğine maruz kalırsa kendisi kitle kontrole uğramadığı gibi aynı zamanda rakibini sersemletir. Bu şekilde W yeteneğiyle rakibinizi sersemletebilmek veya ölümcül hasarı savuşturmak için bol bol Fiora oynamalı ve oyun bilgisine sahip olmalısınız. Şimdi gelin bu güçlü şampiyonumuz Fiora’yı alt edebilecek şampiyonlara birlikte göz atalım.

Jax

Jax rakibine karşı saldırdığı zaman doğru bir oyunla onu alt edebilir. Q yeteneği ile rakip olan her türlü nesneye atlayabilen W yeteneği ile bir sonraki saldırısını güçlendiren E yeteneği ile hem düz vuruşlardan sakınıp hem de tekrar kullandığında rakiplerini sersemleten Jax ultisi ile de zırh ve büyü direnci kazanır. Bu özellikleriyle Jax Fiora’yı ezebilir fakat ince bir ayrıntıyı unutmamak gerekir. Fiora W yeteneği ile Jax’ın E yeteneğinin sersemletmesinden sakındığı gibi aynı zamanda Fiora Jax’ı sersemletebilir. Bu nedenle Jax’ın E yeteneğini, Fiora W yeteneğini kullandığı anda, kullanmamak gerekir.

Pantheon

Geçtiğimiz yamada yenilenen Pantheon, üzerinde eski halinden halâ izler yansıtsa da Q ve E yeteneğinden eser kalmamıştır. Yeni haliyle Pantheon Q yeteneğini hem yakın dövüşte hem de uzak menzilli kullanabildiği gibi E yeteneği de Yasuo W ‘süne benzer şekilde gelen hasarı engellemektedir. Ayrıca 5 yük biriktiren Pantheon yeteneklerine ekstra güçler katmaktadır. Fiora’ya karşı doğru zamanda kullanacağınız W yeteneği ile çok yüksek hasarlar verebilir aynı zamanda kaçan rakiplerinizi de Q yeteneğine basılı tutup sonra bırakarak uzaktan alt edebilirsiniz.

Darius

Darius üst koridorda birçok yakın dövüşçüye karşı güçlü bir şampiyondur. Pasifinden kaynaklı kanama etkisiyle rakiplerinin canını baya sıkan Darius doğru oyunla Fiora’yı kolayca alt edebilir. Eğer daha da kolay bir şekilde koridoru kazanmak istiyorsanız ‘’Tutuştur’’ büyüsü ile oyuna girebilirsiniz.

Renekton

Renekton da Darius gibi yakın dövüşçülere karşı güçlü şampiyondur. Fiora’ya karşı Renekton alıp arada agresif takaslara girip çıkarak rakibinize hasar verebilirsiniz. Rakipten siz de hasar alsanız bile bir süre geri oynayıp hiddet yükünüzü doldurarak can kazanıp can çalma yeteneği olmayan rakibinize karşı üstün gelebilirsiniz.

Singed

Singed ele avuca sığmaz yakalaması ve alt etmesi çok zor bir şampiyondur. Yetenekli ellerde adeta dans ettirilebilen Singed takım savaşlarında rakibin arasına girer geri çıkar ortalığı zehirler rakiplerine düzenli hasar verir. Ayrıca yakalanması gereken rakiplerin üzerine hızla koşarak birden takım arkadaşlarının içine atıverir. Fiora’ya karşı da sürekli koridorda gezip ortalığı zehirleyerek ve arada sırada rakibini geriye zehir dumanının içine atarak hasar verir. Sihirdar büyüsü olarak ‘’Hayalet’’ tercih etmek mantıklı olacaktır.

Malphite

Malphite Q yeteneği zayesinde hızlı, ultisi sayesinde takım savaşlarında etkili, W ve E yetenekleri sayesinde de yakın dövüşte güçlü bir şampiyondur. İster yetenek gücü ister tank kasabileceğiniz bu şampiyonumuz Fiora’ya yaklaşmadan uzaktan Q yeteneğini sürekli kullanarak canını azaltabilir. 6 levele ulaşıp ultisini açan Malphite karşısında rakiplerinizin elleri titreyecektir.