Epic Games Mobil Dünyasına El Attı!


Epic Games mobile

Ücretsiz oyunlarıyla son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Epic Games Store, mobil oyun dünyasına da giriş yapıyor. Birçok bilgisayar oyuncusunun gönlünde taht kuran Epic Games, patron Tim Sweeney’in açıklamasına göre büyük hazırlık içinde.

Ücretsiz Fortnite oyunuyla oyuncular tarafından kendisine geniş bir kitle çeken ve son dönemlerde ücretsiz oyunlarla popülerliğini artıran oyun platformu, hem bilgisayar hem de mobil oyunlarda mağazasının kullanım oranını artırmak istiyor. Daha önce mobil oyun için Epic Games tarafından böyle büyük bir adım atılmamıştı.

Oyun dünyası grafiğinde en yüksek eğriye sahip olan platform bilgisayar oyunları. Ancak mobil oyunların da hatırı sayılı bir kitlesi bulunuyor. Bu oran Epic Games’i etkiledi ve platform, mobil oyunlar için adımını gelecekte büyük hedeflerle birlikte atıyor. Yapılan bir röportajda konu hakkında bilgi veren Sweeney, büyük planlarının doğru olduğunu ve bu planların mobil oyunlar için olduğunu belirtti.

Sweeney, bir yayıncı olarak mobil dünyaya giriş yapmalarının, bu sektörün gelişmesine katkıda bulunacağını düşündüklerini söyledi. Ancak sistemin nasıl olacağına dair henüz net bir açıklama bir açıklama gelmedi. Geçmişte oyun platformu Epic Games, satış yapan uygulamaların yüzde 30 kesintiyi Play Store’a vermesine itiraz etmişti. Bu sebeple Fortine oyununun Android sürümü, mağazaya geç yüklenmişti.

Eğer Sweeney’in söylediği gibi büyük planlar yapıyorsa oyun dünyasında büyük değişimler yaşanması artık an meselesi. Çünkü Epic Games mobil oyun dünyasında öncü bir şirket olma potansiyeline sahip.