EA Access – Steam Ortaklığı Gündemi


EA Access Steam Ortaklığı

Oyuncu dünyasına daha iyi hizmet verebilmek için yeni yeni projeler geliştiren Electronic Arts, oyunlarını farklı platformlarda da yayınlayacak. EA Access şirketi sistemini Steam mağazasına entegre ettiğini açıkladı. 25 TL’ye onlarca oyun alma imkanı oyunculara sunulacak.

Electronic Arts geçen yıl Star Wars Jedi: Fallen Order ile birlikte Valve ortaklığına ilk adımını atmıştı. Yaklaşık olarak bir yıldır EA Access sistemini Valve ile birleştirmek için proje yürüten şirket, sonunda isteğini gerçekleştirdi.

İlk etapta 25 oyunun yayınlanacağını belirten EA Access yetkilileri, ortaklığın geliştirilmesi için çalışmalara devam edeceklerinibelirtti. Dragon Age, Burnout Paradise, The Crysis, Need for Speed, Mirror’s Edge ve Medal of Honor gibi oyunlar şu an Steam platformunda yer alıyor.

Red Alert paketlerini de içeren Command & Conquer Remastered Collection oyunu da Steam platformunda sergilendi. Bazı analizciler bu ortaklığın efsanevi oyunlar arasında sayılabilecek Command & Conquer için yeni bir çağ açacağını düşünüyor.

Yetkililer, sevdiğimiz oyunları istediğimiz yerde kolay bir şekilde oynayabilmemiz için bu ortaklığı tercih ettiğini belirtirken ayrıca Yeni EA Access kullanıcı sistemi ile kullanıcılarına daha iyi hizmet verebileceklerini de sözlerine ekledi.

Tüm bunların dışında oyunların kısa süreliğine yüzde 50 – yüzde 66 arasında indirim ile satılacağını da belirten yetkililer, bu ortaklık sayesinde oyun severlerin yüzünü de güldürecek gibi görünüyor.