Diana Ct S10, Diana Counter Şampiyonları


Diana Ct S10

Bu yazımızda League of Legends oyuncuları için Diana Ct S10, Diana Counter Şampiyonları hakkında bilgi verdik. LoL Counter Şampiyonlar.

Diana

Diana’ya Karşı Güçlü Olan Şampiyonlar

Peki Neden Bu Şampiyonlar Diana’ya Karşı Güçlü?

Diana rakiplerini aniden yok edebilen güçlü bir karakterdir. Tabiki her şampiyonun zayıf bir yönü vardır. Bu zayıf yönlerinden faydalanmak suretiyle Diana’yı oyundan düşürmek tek amacınız olmalıdır. Oyun taşıyabilen aniden tek atan rakibinin korkulu rüyası olan Diana Q yeteneğini tutturduğu rakibine E yeteneğini 2 kere kullanabilir. Diana’yı ya erken seviyelerde geri düşürmeli ya da sağlam şampiyonlarla size üstün gelmesine engel olmalısınız.

Mordekaiser

Kısaca morde olarak isimlendirdiğimiz ve son zamanların metası haline gelen bu şampiyon oldukça güçlü kolay kolay alt edilemeyen ve yüksek hasara sahip bir şampiyondur. W yeteneği ile elde ettiği kalkan çok fazla olup tekrar kullanıldığında canını iyileştiren Mordekaiser, Diana ile bire bir takaslarda her zaman üstün çıkar.

Cho’Gath

Cho’Gath ultisi ile canavarlara veya rakip şampiyonlara son vuruş yaptıkça fazladan azami can ve boyut artışı kazanan heybetli bir tank şampiyondur. Dilerseniz yetenek gücü de kasabileceğiniz bu şampiyon iki türlü de yüksek hasara ve tanklığa sahiptir. Diana ile takasa girdiğinde W yeteneği ile onu susturabilen Q yeteneği ile zıplatabilen ve E yeteneği ile hem hasar vurup hem de kendini iyileştirebilen Cho’Gath doğru oyunla takaslardan her zaman üstün çıkar. Çünkü Diana tank şampiyonlara karşı biraz çaresiz kalabilir.

Heimerdinger

Heimerdinger Q yeteneği olan taretler aracılığı ile rahatça minyonları rakip kulenin altına itebilir. Kendisine yaklaşan rakibini E yeteneği ile sersemletebilen W yeteneği ile hasar vurabilen ve yetenek kullandığı rakibe pasifi ile fazla hasar vuran taretleri ile gayet güzel hasarlar çıkarabilen Heimerdinger orta koridorda güvenle oynayabileceğiniz bir şampiyondur.

İrelia

İrelia henüz ilk levelde neredeyse bütün şampiyonlara karşı takaslarda üstün gelebilen bir şampiyondur. Yenilmez rünü ile çok uyumlu olan bu şampiyonumuz 2 levelde açacağı E yeteneği ile sersemlettiği rakibine çok yüksek hasar bırakabilir. Diana da menzilsiz bir şampiyon olduğundan ötürü İrelia’ya kolayca ezilecektir.

Syndra

Syndra menzil avantajı sayesinde Diana’ya karşı üstündür. Q yeteneği ile rakibini sürekli dürterek onu minyonlardan uzaklaştırabilir farm yapmasına engel olabilirsiniz. Üzerinize atlamaya çalışan Diana’yı E yeteneğiniz ile geri savurabilir ve karşı saldırı ile onu alt edebilirsiniz.

Swain

Swain pek hasar vuramayan bir şampiyon gibi görünse de doğru oyun taktikleriyle harika işler başarabilir. Zaten menzil avantajı sayesinde Diana’ya karşı üstün olan Swain doğru kombolarla rakibini alt edebilir.