Canlı Yayında PornHub Videosu Açan Ünlü Yayıncıya Twitch’ten Komik Tepki!


Pokimane müstehcen video açtı

Twitch üzerinde yapılan canlı yayında PornHub videosu açan Pokimane isimli yayıncı, Twitch tarafından sadece uyarı aldı. Diğer yayıncıları en küçük hatalarında bile cezalandıran Twitch’in bu tutumu çok eleştirilecek.

Popüler canlı yayın platformlarından biri olan Twitch, herkesin bildiği üzere katı kuralları ile yayıncılara büyük yaptırımlar uygulayan bir platformdur. Özellikle çıplaklık konusunda aldığı önlemler ile çoğu zaman tartışmalara neden olmuştur.

Geçtiğimiz yıllarda Twitch yayıncılarının başına buna benzer bir çok olay gelmiş ve yayıncının hatası olmamasına rağmen birçok hesap askıya alınmıştı. Birçok ünlü yayıncının da bu banlanan yayıncıların arasında olmasına rağmen Pokimane’nin sadece uyarı alması Twitch’in yayıncılar arasında büyük bir ayrımcılık yaptığının göstergesi oldu.

Çifte Standart Uygulayan Twitch’in Uyarmakla Yetindiği O Video

Diğer yayıncıların en küçük hatasında bile canlı yayından uzaklaştırma alması ve canlı yayında müstehcen video açan Pokimane’nin sadece uyarı almasıyla birlikte tartışmaların odağı oldu. Aşağıdaki videoda sansürlü bir şekilde o anlar gösterilmiştir. Videonun 1. dakikasından sonra o anları izleyebilirsiniz.

Bir izleyicisinden gelen web site linkini açan Imane Anys, linkin porno sitesi linki çıkması ve müstehcen görüntülerin görünmesinin ardından çığlık atıp videoyu kapattı. Yaklaşık 5-10 saniye süren bu olaydan sonra Twitch’in yayıncıyı banlaması beklenirken Twitch sadece küçük bir uyarıyla yetindi.

Imane Anys (Pokimane) Kimdir?

Imane Anys, daha çok çevrimiçi takma adıyla bilinen Pokimane, Fas asıllı Kanadalı 24 yaşında bir yayıncıdır. Bir Twitch yayıncısı ve YouTube ünlüsü olan, Anys çoğunlukla Twitch’ten yaptığı oyun canlı yayınlarıyla bilinir. En çok oynadığı oyunlar ise sırasıyla League of Legends ve Fortnite’dır.