Akali Ct S10, Akali Counter S10


akali ct s10

Bu yazımızda siz değerli League of Legends oyuncuları için Akali Ct S10, Akali Counter S10 hakkında yazı hazırladık.

Akali

Akali’ye Karşı Güçlü Olan Şampiyonlar

Peki Neden Bu Şampiyonlar Akali’ye Karşı Güçlü?

Akali yüksek hasar vurabilen, hareketli ve ele avuca sığmayan bir şampiyondur. Rakiplerinin canını sıkan en önemli özelliği W skilini açıp alacakaranlık perdesi içinde görünmez olabilmesidir. Bu nedenle Akali’yi ya W yeteneğini kullanmadan önce stun atıp ortadan kaldırmalı ya da W yeteneğini kullansa bile alan hasarı verebilmeli veya yeteneklerle Akali’yi ortaya çıkarabilmeliyiz.

Lee Sin

Lee Sin E skili sayesinde Akali’yi hem yavaşlatır hem de alacakaranlık perdesi içerisinde hangi nokta olduğunu ortaya çıkarır. Q skilini Akali’ye tutturduğu zaman görünmez olan Akali’ye tekrar Q yu kullanarak hasar verebilir. Ayrıca Lee Sin ultisi ile alacakaranlık perdesinin içinde bulunan Akali’yi skill kullandığında görür görmez tekme atarak alacakaranlık perdesinin dışına atabilir. Kendisine agresif oynayan Akali’yi de ultisi ile uzaklaştırabilir, W yeteneği ile takım arkadaşına ya da dost minyon veya toteme atılarak Akali’nin skillerinden kaçabilir. Bu nedenle Akali’ye karşı güçlüdür.

Nidalee

Nidalee çok işlevsel aynı zamanda zor bir şampiyondur. Q skili olan mızrağı rakiplere isabet ederse yüksek hasar çıkarabilir. Nidalee’nin Akali’ye karşı güçlü olmasının sebebi ise agresif oynarken Akali’ye mızrak tutturduğu halde görünmez olsa da pumaya dönüşüp E ve W skiliyle hasar verebilmesi, pasif oynarken ise yine puma haline geçip Akali’den kaçabilmesidir.

Annie

Annie hem stun atabilen hem de yüksek hasar çıkarabilen aynı zamanda çıktığı can da veren ap itemler ile güçlü ve dayanıklı bir şampiyondur. Koridoru Akali’ye stunları ve verdiği yüksek hasarları ile dar edebilir. Ayrıca Q skili ile daha hızlı minyon kesebilen Annie, Akali’ye karşı tercih edilebilir.

Rumble

Rumble, yani etrafta koşturarak alev püskürten büyük robotu kontrol eden küçük çocuk. Rumble’ın Akali’ye karşı en büyük avantajı W skili ile görünmez olan Akali’ye Q-E-R yetenekleri ile hasar vermeye devam edebilmesidir. Ayrıca W skilinden gelen kalkan ve hareket hızı ile de rakiplerini kovalayarak alt edebilir.

Garen

Garen W skili sayesinde tanklığı Q ve E skili sayesinde düzenli hasarı ve R skili yani ultisi ile çıakrdığı yüksek hasarı sayesinde hem çok kolay hem de güçlü bir şampiyondur. Tek sıkıntısı menzilli şampiyonların peşinden koşmak olan Garen, Akali’ye karşı tanklığı ve hasarı sayesinde üstündür. Tank itemleri kassanız bile gerçek hasar vuran Garen ultisi rakibin canını oldukça sıkar.

Diana

Akali’yi W skili ile görünmez olmasına fırsat vermeden hemen öldürsek ne güzel olurdu değil mi. O zaman aradığınız şampiyon Diana. Q skili ile koridor safhasında sürekli rakibinizi dürtebilir. Gözünüze kestirdiğinizde ultiniz ile aniden girip tekleyebilirsiniz.