Aatrox Ct S10, Aatrox Counter S10


aatrox ct s10

Bu yazımızda siz değerli League of Legends oyuncuları için Aatrox Ct S10, Aatrox Counter Şampiyonları S10 hakkında bilgi verdik.

Aatrox

Aatrox’a Karşı Güçlü Olan Şampiyonlar

Peki neden bu şampiyonlar Aatrox’a karşı güçlü?

Aatrox skillerini rakip şampiyona tutturduğu zaman fazla hasar verebilen ayrıca ultisini kullandıktan sonra kill aldığında daha fazla güçlenen bir şampiyondur. Bu sebeple lane safhasında Aatrox’un skillerinden kaçabilen onları dodgeleyebilen hareketli şampiyonlar Aatrox’a karşı güçlüdür.

Jax

Q skili ile Aatrox’un skillerinden kaçabilir E skili ile düz vuruşlarından sakınabilir ve ultisi yani R skili ile de Aatrox’tan aldığı hasarı azaltabilir. Bu sebeplerden ötürü Aatrox’a karşı güçlü bir şampiyondur.

Teemo

Teemo menzil avantajından dolayı üst koridorda rahat eden şampiyonlardan biridir. Q skili ile rakibini susturur ve düz vuruşlarından sakınır. W skili ile hareket hızı kazanan Teemo, Aatrox’un yeteneklerinden kaçabilir. R skili yani ultisi ile görünmez mayınlar bırakarak mayına basan rakiplerini yavaşlatır ve hasar verir. Kısaca Aatrox’a göre çok hareketli ve yakalanması zor bir şampiyondur.

Pantheon

Pantheon genelde yakın dövüşçü şampiyonlara karşı güçlüdür. Bunun sebebi her 5. saldırıda fazladan hasar vurması ve ayrıca yeteneklerine yeni özellikler ekleyebilmesidir. E yeteneği pantheon için çok önemlidir. Önüne doğru açtığı bu kalkan rakibinin veya rakip kulenin saldırısını engeller. Ayrıca Pantheon W skili ile yere sabitlediği rakiplerine ciddi hasar bırakabilir. Bu sebeplerden dolayı Aatrox’a karşı güçlü bir şampiyon diyebiliriz.

Fiora

Fiora Q skili ile istediği yöne kısa mesafe atılabilen aynı zamanda atıldığı yönde bulunan rakiplerine hasar verebilen hareketli ve güçlü bir şampiyondur. Fiora’nın en büyük avantajı rakiplerinin yeteneklerini W skili ile engelleyebilmesidir. Ayrıca kitle kontrol uygulayan bir rakibinin yeteneğini W skili ile engelleyen Fiora W kullandığı yöndeki rakibine kitle kontrol uygular. Q ve W skilleri sayesinde çok işlevsel bir şampiyon olan Fiora Aatrox’a karşı güçlü bir şampiyondur.

Riven

Riven bildiğiniz üzere hareketli şampiyonların başında gelir. Riven ile Aatrox’un yeteneklerinden kaçmak ve aynı zamanda geri dönüp hasar vermek çok kolaydır. Fakat dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü henüz yeteneklerini kullanmamış olan Aatrox’a karşı Riven ile agresif oynamanız halinde Aatrox sizden daha fazla hasar çıkarabilir. Bu sebeple önce rakibinizin yeteneklerini kullanmasını beklemeli daha sonra Q ve E skiliniz ile rakibinizin üzerine oynayıp hasar vermelisiniz.

Renekton

Renekton da Pantheon gibi yakın dövüşçü rakiplere karşı güçlü bir şampiyondur. E skili ile rakiplerinizin yeteneklerinden kaçabilir W ile yere sabitleyebilir ve Q skiliniz ile hasar verip tekrar E skilinizi kullanarak rakiplerinizden kaçabilirsiniz. Bire bir takaslarda renekton gayet kullanışlı bir şampiyondur. Fakat bu takaslara girmeden önce E skilinizi doğru kullanmanız gerekir. Renekton’un E skili rakip minyon veya şampiyonlara temas ettiğinde sıfırlanır ve tekrar kullanabilirsiniz. Eğer direkt E skilini rakibe temas etmeyecek şekilde kullanırsanız girdiğiniz takastan çıkamayabilir ve fazla hasar alabilirsiniz.